APPM00485023102XY0
DigiKey Part Number
553-APPM00485023102XY0TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-APPM00485023102XY0CT-ND - Cut Tape (CT)
553-APPM00485023102XY0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APPM00485023102XY0
Description
CMC 3A 2LN 1 KOHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 3A DCR 24mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
24mOhm
Manufacturer
Pulse Electronics
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.197" L x 0.189" W (5.00mm x 4.80mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
3A