NSR01F30MXT5G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NSR01F30MXT5G |
Description | DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 2X3DFN |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 100mA Surface Mount 2-X3DFN (0.6x0.3) (0201) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 30 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 0.9pF @ 10V, 1MHz |
Part Status Obsolete | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Supplier Device Package 2-X3DFN (0.6x0.3) (0201) |
Current - Average Rectified (Io) 100mA | Operating Temperature - Junction 125°C (Max) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 100 mA | Base Product Number |