180-M26-203L011
DigiKey Part Number
180-M2611FN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
180-M26-203L011
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26POS PNL MNT
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
180-M26-203L011 Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Shielded
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C