171-037-203L011
171-037-203L011
171-037-203L011
DigiKey Part Number
1237FE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
171-037-203L011
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS PNL MNT
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
171-037-203L011 Models
Category
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C