PESD3V3X1BL,315 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PESD3V3X1BL,315 |
Description | TVS DIODE 3.3VWM DFN1006-2 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PESD3V3X1BL,315 Models |
Category | Capacitance @ Frequency 1.3pF @ 1MHz |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Not For New Designs | Qualification AEC-Q101 |
Type Zener | Mounting Type Surface Mount |
Bidirectional Channels 1 | Package / Case SOD-882 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max) | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 5V | Base Product Number |