PESD1IVN27-LSYL
DigiKey Part Number
1727-PESD1IVN27-LSYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD1IVN27-LSYLCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD1IVN27-LSYLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD1IVN27-LSYL
Description
TVS DIODE 27VWM 45VC DFN1006BD-2
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006BD-2
Applications
CAN
Capacitance @ Frequency
14pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
27V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
28V
Package / Case
SOD-882
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)