PESD27VV1BLSYL
DigiKey Part Number
1727-PESD27VV1BLSYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD27VV1BLSYLCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD27VV1BLSYLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD27VV1BLSYL
Description
TVS DIODE 27VWM 45VC DFN1006BD2
Detailed Description
45V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006BD-2
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
14pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
27V (Max)
Package / Case
SOD-882
Voltage - Breakdown (Min)
28V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45V