PESD2CANFD24V-UX
DigiKey Part Number
1727-PESD2CANFD24V-UXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD24V-UXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD2CANFD24V-UXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD2CANFD24V-UX
Description
TVS DIODE 24VWM 42VC SOT323
Detailed Description
42V Clamp 2.6A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PESD2CANFD24V-UX Models
Applications
CAN
Capacitance @ Frequency
5.2pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Automotive
Bidirectional Channels
2
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
25.5V
Package / Case
SC-70, SOT-323
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.6A (8/20µs)