CS07859-24M
DigiKey Part Number
644-CS07859-24MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS07859-24MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS07859-24MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS07859-24M
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±20ppm Crystal 8pF 200 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)