XRCGB32M000F1H18R0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XRCGB32M000F1H18R0 |
Description | 32.0MHZ CRYSTAL UNIT +/-10PPM IN |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32 MHz ±10ppm Crystal 9pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | XRCGB32M000F1H18R0 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Obsolete | Package / Case |
Type MHz Crystal | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency 32 MHz | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Frequency Stability ±15ppm | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Base Product Number |
Load Capacitance 9pF |