XRCGB32M000F1S2LR0
DigiKey Part Number
490-XRCGB32M000F1S2LR0TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-XRCGB32M000F1S2LR0CT-ND - Cut Tape (CT)
490-XRCGB32M000F1S2LR0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB32M000F1S2LR0
Description
CRYSTAL 32.0MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 9pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
XRCGB32M000F1S2LR0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Frequency
32 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
9pF