DLW5ATN500MQ2L
DigiKey Part Number
490-DLW5ATN500MQ2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLW5ATN500MQ2LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLW5ATN500MQ2LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW5ATN500MQ2L
Description
CMC 6A 2LN 50 OHM SMD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 50 Ohms @ 100 MHz 6A DCR 13mOhm
EDA/CAD Models
DLW5ATN500MQ2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
13mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.142" W (5.00mm x 3.60mm)
Height (Max)
0.093" (2.35mm)
Impedance @ Frequency
50 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
6A