DLM11SN900HZ2L
DigiKey Part Number
490-18111-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18111-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18111-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLM11SN900HZ2L
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 1.38Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DLM11SN900HZ2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.38Ohm
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Qualification
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
100mA