CSTLS20M0X53-B0
DigiKey Part Number
490-1215-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSTLS20M0X53-B0
Description
CERAMIC RES 20.0000MHZ 15PF T/H
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 15 pF ±0.2% 50 Ohms -20°C ~ 80°C Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSTLS20M0X53-B0 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Features
Built in Capacitor
Manufacturer
Murata Electronics
Capacitance
15 pF
Series
Impedance
50 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Through Hole
Type
Ceramic
Package / Case
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Frequency
20 MHz
Size / Dimension
0.217" L x 0.118" W (5.50mm x 3.00mm)
Frequency Stability
±0.2%
Height
0.256" (6.50mm)
Frequency Tolerance
±0.5%