0430300003-12-R4
DigiKey Part Number
0430300003-12-R4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-12-R4
Description
12" PRE-CRIMP A2015R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 24 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Color
Red
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 288
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2015B BLACK
In-Stock: 369
12" PRE-CRIMP A2015G GREEN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2015L BLUE
12" PRE-CRIMP A2015N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015R RED
3" PRE-CRIMP A2015R RED
4" PRE-CRIMP A2015R RED
5" PRE-CRIMP A2015R RED
6" PRE-CRIMP A2015R RED