0430300003-12-N0
DigiKey Part Number
0430300003-12-N0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-12-N0
Description
12" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Customer Reference
Detailed Description
Brown 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Brown
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 565
12" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 270
12" PRE-CRIMP A2040L BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040R RED
In-Stock: 310
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040N BROWN
3" PRE-CRIMP A2040N BROWN
4" PRE-CRIMP A2040N BROWN
5" PRE-CRIMP A2040N BROWN
6" PRE-CRIMP A2040N BROWN