0430300003-12-B2
DigiKey Part Number
0430300003-12-B2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-12-B2
Description
12" PRE-CRIMP A2016B BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 22 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Black
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 3 780
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016G GREEN
12" PRE-CRIMP A2016L BLUE
12" PRE-CRIMP A2016N BROWN
12" PRE-CRIMP A2016R RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016B BLACK
3" PRE-CRIMP A2016B BLACK
4" PRE-CRIMP A2016B BLACK
5" PRE-CRIMP A2016B BLACK
6" PRE-CRIMP A2016B BLACK