SMLJ54AE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Central Semiconductor Corp
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 9 046
Datasheet
Littelfuse Inc.
Similar
Similar
In Stock: 500
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
87.1V Clamp 34.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
SMLJ54AE3/TR13
DigiKey Part Number
SMLJ54AE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ54AE3/TR13
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
34.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V