SMDJ54A-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 18 067
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
YAGEO
87.1V Clamp 34.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ54A-HRA
DigiKey Part Number
SMDJ54A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ54A-HRA
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMDJ54A-HRA Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
34.4A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V