0SPF030.T
DigiKey Part Number
F3518-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0SPF030.T
Description
FUSE CARTRIDGE 30A 1KVDC 5AG
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30A 1 kVDC Fuse Cartridge Requires Holder
Approval Agency
CE, CSA, UL
Package / Case
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension
0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)
Current Rating (Amps)
30A