CX2016SA32000D0WRQG1
DigiKey Part Number
478-CX2016SA32000D0WRQG1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CX2016SA32000D0WRQG1CT-ND - Cut Tape (CT)
478-CX2016SA32000D0WRQG1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX2016SA32000D0WRQG1
Description
2.0MM X 1.6MM CRYSTAL, 32MHZ, 8P
Detailed Description
32 MHz ±30ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
CX2016SA32000D0WRQG1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
8pF