A10SR10SR30K305A
DigiKey Part Number
455-3729-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A10SR10SR30K305A
Description
JUMPER 10SR-3S - 10SR-3S 12"
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 1.00' (304.80mm)
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)
Series
Length
1.00' (304.80mm)
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Additional Resources
In-Stock: 1 032
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Length
JUMPER 10SR-3S - 10SR-3S 2"
In-Stock: 1080
JUMPER 10SR-3S - 10SR-3S 6"
JUMPER 10SR-3S - 10SR-3S 4"
In-Stock: 514
JUMPER 10SR-3S - 10SR-3S 8"
JUMPER 10SR-3S - 10SR-3S 10"