FI-X30HL-B
FI-X30HL-B
FI-X30HL-B
DigiKey Part Number
670-2922-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FI-X30HL-B
Description
CONN PLUG HSG 30POS 1.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Rectangular Connectors - Housings Plug 0.039" (1.00mm)
Category
Number of Rows
1
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Tray
Fastening Type
Latch Lock
Part Status
Active
Insulation Material
Thermoplastic
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Contact Type
Male Pin
Note
Contacts Sold Separately
Number of Positions
Base Product Number
Pitch
0.039" (1.00mm)