IAUZ30N10S5L240ATMA1
DigiKey Part Number
448-IAUZ30N10S5L240ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IAUZ30N10S5L240ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-IAUZ30N10S5L240ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IAUZ30N10S5L240ATMA1
Description
MOSFET N-CH 100V 30A 8TSDSON-32
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 100 V 30A (Tc) 45.5W (Tc) Surface Mount PG-TSDSON-8-32
EDA/CAD Models
IAUZ30N10S5L240ATMA1 Models
Category
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
14 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (Max)
±20V
Series
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
832 pF @ 50 V
Power Dissipation (Max)
45.5W (Tc)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
PG-TSDSON-8-32
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
24mOhm @ 15A, 10V
Base Product Number
Vgs(th) (Max) @ Id
2.2V @ 15µA