BSC196N10NSGATMA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BSC196N10NSGATMA1 |
Description | MOSFET N-CH 100V 8.5A/45A TDSON |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 100 V 8.5A (Ta), 45A (Tc) 78W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-1 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BSC196N10NSGATMA1 Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 42µA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 34 nC @ 10 V |
Series | Vgs (Max) ±20V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2300 pF @ 50 V |
Part Status Obsolete | Power Dissipation (Max) 78W (Tc) |
FET Type | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |