BSC070N10NS5SCATMA1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Diotec Semiconductor
In Stock: 4 289
Datasheet
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 1 272
Datasheet
N-Channel 100 V 14A (Ta), 82A (Tc) 3W (Ta), 100W (Tc) Surface Mount PG-WSON-8-2
BSC070N10NS5SCATMA1
DigiKey Part Number
448-BSC070N10NS5SCATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-BSC070N10NS5SCATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-BSC070N10NS5SCATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSC070N10NS5SCATMA1
Description
MOSFET N-CH 100V 14A/82A 8SWSON
Manufacturer Standard Lead Time
61 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
BSC070N10NS5SCATMA1 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
3.8V @ 50µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
38 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2700 pF @ 50 V
Part Status
Active
Power Dissipation (Max)
3W (Ta), 100W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V