2512067007Y3
DigiKey Part Number
1934-1490-2-ND - Tape & Reel (TR)
1934-1490-1-ND - Cut Tape (CT)
1934-1490-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2512067007Y3
Description
FERRITE BEAD 70 OHM 1206 3LN
Detailed Description
70 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 3A 40mOhm
EDA/CAD Models
2512067007Y3 Models
Category
Current Rating (Max)
3A
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Impedance @ Frequency
70 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)