STDCRG2-25M
DigiKey Part Number
644-STDCRG2-25MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-STDCRG2-25MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-STDCRG2-25MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STDCRG2-25M
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
STDCRG2-25M Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)