ECS-250-12-33B2Q-JES-TR3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 12 019
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 2 985
Datasheet
Jauch Quartz
25 MHz ±20ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
ECS-250-12-33B2Q-JES-TR3
DigiKey Part Number
50-ECS-250-12-33B2Q-JES-TR3TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-250-12-33B2Q-JES-TR3CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-250-12-33B2Q-JES-TR3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-250-12-33B2Q-JES-TR3
Description
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
12pF