ECS-250-12-33B2Q-JES-TR3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 12 019
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 2 985
Datasheet
Jauch Quartz
25 MHz ±20ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
ECS-250-12-33B2Q-JES-TR3
DigiKey Part Number
50-ECS-250-12-33B2Q-JES-TR3TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-250-12-33B2Q-JES-TR3CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-250-12-33B2Q-JES-TR3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-250-12-33B2Q-JES-TR3
Description
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
12pF