5-0SMDJ28A
DigiKey Part Number
283-5-0SMDJ28ATR-ND - Tape & Reel (TR)
283-5-0SMDJ28ACT-ND - Cut Tape (CT)
283-5-0SMDJ28ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5-0SMDJ28A
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 110A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
110A
Series
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Power Line Protection
No
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V