5.0SMDJ28A-R
DigiKey Part Number
118-5.0SMDJ28A-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5.0SMDJ28A-R
Description
VOLTAGE SUPPRESOR
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 110.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
110.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Series
Power Line Protection
No
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V