FAZ-C10/2-NA-L
DigiKey Part Number
5730-FAZ-C10/2-NA-L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAZ-C10/2-NA-L
Description
FAZ-NA UL 489 MCB 240VAC 2P 10A
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 10A 480 V AC 96 V DC Lever DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FAZ-C10/2-NA-L Models
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
Eaton Electrical
Voltage Rating - AC
480 V
Series
Voltage Rating - DC
96 V