ZLLS400QTA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ZLLS400QTA |
Description | DIODE SCHOTTKY 40V 520MA SOD323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 40 V 520mA Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 30 V |
Mfr | Capacitance @ Vr, F 15pF @ 30V, 1MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V | Package / Case |
Current - Average Rectified (Io) 520mA | Supplier Device Package SOD-323 |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 500 mV @ 400 mA | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Base Product Number |