ZLLS400TA
DigiKey Part Number
ZLLS400TATR-ND - Tape & Reel (TR)
ZLLS400TACT-ND - Cut Tape (CT)
ZLLS400TADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLLS400TA
Description
DIODE SCHOTTKY 40V 520MA SOD323
Detailed Description
Diode 40 V 520mA Surface Mount SOD-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZLLS400TA Models
Category
Reverse Recovery Time (trr)
3 ns
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F
15pF @ 30V, 1MHz
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
40 V
Current - Average Rectified (Io)
520mA
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
500 mV @ 400 mA
Base Product Number
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)