SDM100K30L-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SDM100K30L-7 |
Description | DIODE SCHOTTKY 30V 1A SOD323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 1A Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SDM100K30L-7 Models |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 20 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 22pF @ 10V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Supplier Device Package SOD-323 |
Current - Average Rectified (Io) 1A | Operating Temperature - Junction -65°C ~ 125°C |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 485 mV @ 1 A | Base Product Number |