AZ23C11-7-F
DigiKey Part Number
AZ23C11-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
AZ23C11-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
AZ23C11-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AZ23C11-7-F
Description
DIODE ZENER ARRAY 11V SOT-23-3
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 11 V 300 mW ±5% SOT-23-3
Category
Power - Max
300 mW
Manufacturer
Diodes Incorporated
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
1 Pair Common Anode
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
11 V
Supplier Device Package
SOT-23-3
Tolerance
±5%