HET200VC
DigiKey Part Number
603-2016-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HET200VC
Description
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 200W
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Air to Air Thermoelectric Assembly 200 W
Category
Current
12 A
Manufacturer
Delta Electronics
Voltage
24 V
Series
Fan Location
Cold Side / Warm Side
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 55°C
Part Status
Active
Weight
13 lbs (5.9 kg)
Heat Transfer Type
Air to Air
Dimensions - Overall
400mm L x 169mm W x 181mm H
Power - Cooling
200 W