405I35E12M00000 is available for purchase but is not normally stocked.
TXC CORPORATION
12 MHz ±30ppm Crystal 20pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
405I35E12M00000
DigiKey Part Number
405I35E12M00000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
405I35E12M00000
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
405I35E12M00000 Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
12 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)