403I35E12M00000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 8 081
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 164 308
Datasheet
12 MHz ±30ppm Crystal 20pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
403I35E12M00000
DigiKey Part Number
403I35E12M00000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
403I35E12M00000
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
403I35E12M00000 Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
12 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)