DSC-15FM-KIT
DSC-15FM-KIT
DSC-15FM-KIT
DigiKey Part Number
4771-DSC-15FM-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC-15FM-KIT
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS SOLDER
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Rows
2
Current Rating (Amps)
3A
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Wire Gauge
20 AWG