BW-26AL-9G10F
DigiKey Part Number
4771-BW-26AL-9G10F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BW-26AL-9G10F
Description
CABLE 9 COND 26AWG SHLD 10 FT
Customer Reference
Detailed Description
9 Conductor Multi-Conductor Cable Black, Gray 26 AWG 10.00' (3.05m)
Category
Length
10.00' (3.05m)
Mfr
Jacket Color
Black, Gray
Packaging
Retail Package
Voltage
300 V
Operating Temperature
80°C
Wire Gauge
Usage
Industrial
Jacket (Insulation) Thickness
0.0091" (0.230mm)
Jacket (Insulation) Material
Shield Material
Polyethylene Terephthalate (PET)
Jacket (Insulation) Diameter
0.197" (5.00mm)