300-30-20-GR-0100F
DigiKey Part Number
CN214GR-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
300-30-20-GR-0100F
Description
CBL RIBN 20COND 0.025 GRAY 100'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Gray 20 Conductors 0.025" (0.64mm) Flat Cable 100.0' (30.48m)
Category
Jacket Color
Mfr
Ribbon Thickness
0.026" (0.66mm)
Packaging
Bulk
Ribbon Width
0.500" (12.70mm)
Part Status
Active
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Type
Flat Cable
Voltage
150 V
Number of Conductors
20
Operating Temperature
105°C
Pitch
Ratings
UL Style 2678
Length
100.0' (30.48m)
Conductor Material
Copper, Bare
Wire Gauge
30 AWG
Insulation Resistance
100MOhms
Conductor Strand
7 Strands / 38 AWG