21458-18-2-0500-0402-1-TS is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
CNC Tech
In Stock: 18 425
Datasheet
2 Conductor Multi-Conductor Cable Red, White 18 AWG 500.0' (152.4m)
21458-18-2-0500-0402-1-TS
DigiKey Part Number
CN170WR-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
21458-18-2-0500-0402-1-TS
Description
CABLE 2COND 18AWG RED/WH
Customer Reference
Detailed Description
Jacket (Insulation) Diameter
0.153" (3.89mm)
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Obsolete
Jacket Color
Red, White
Voltage
300 V
Wire Gauge
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Conductor Strand
34/0.0071"
Jacket (Insulation) Thickness
0.0150" (0.381mm)