CTLSH10-100L TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-CTLSH10-100LTR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-CTLSH10-100LTR13PBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
1514-CTLSH10-100LTR13PBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CTLSH10-100L TR13 PBFREE
Description
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TLM364
Customer Reference
Detailed Description
Diode 100 V 10A Surface Mount TLM364
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
150 µA @ 100 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Vr, F
610pF @ 4V, 1MHz
Part Status
Last Time Buy
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Supplier Device Package
TLM364
Current - Average Rectified (Io)
10A
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
680 mV @ 10 A