SRP1038A-1R5M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP1038A-1R5M |
Description | FIXED IND 1.5UH 16A 4.6 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 16 A 4.6mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRP1038A-1R5M Models |
Category | DC Resistance (DCR) 4.6mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 20 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 30MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 33A | Base Product Number |