SRF0504-191Y
DigiKey Part Number
SRF0504-191YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF0504-191YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF0504-191YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF0504-191Y
Description
CMC 600PH 5A 2LN 190 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 nH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 190 Ohms @ 100 MHz 5A DCR 20mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRF0504-191Y Models
Category
Current Rating (Max)
5A
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Height (Max)
0.189" (4.80mm)
Impedance @ Frequency
190 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
600 nH @ 100 kHz