DR331-513AE
DigiKey Part Number
DR331-513AETR-ND - Tape & Reel (TR)
DR331-513AECT-ND - Cut Tape (CT)
DR331-513AEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DR331-513AE
Description
CMC 51UH 500MA 2LN SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 500mA DCR 300mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DR331-513AE Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Voltage Rating - DC
80V
Series
Voltage Rating - AC
42V
Operating Temperature
-40°C ~ 135°C
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.287" L x 0.213" W (7.30mm x 5.40mm)
Height (Max)
0.197" (5.00mm)
Inductance @ Frequency
51 µH @ 100 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 Flat Lead
Current Rating (Max)
500mA