SDI36-24-UC-P5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 1 072
Datasheet
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
24V 36 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord Input
SDI36-24-UC-P5
DigiKey Part Number
SDI36-24-UC-P5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI36-24-UC-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 36W
Detailed Description
EDA/CAD Models
SDI36-24-UC-P5 Models
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
North America
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Cord
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output
24V
Current - Output (Max)
1.5A
Power (Watts)
36 W