LT6654AMPS6-2.5#TRMPBF
DigiKey Part Number
505-LT6654AMPS6-2.5#TRMPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LT6654AMPS6-2.5#TRMPBFCT-ND - Cut Tape (CT)
505-LT6654AMPS6-2.5#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT6654AMPS6-2.5#TRMPBF
Description
IC VREF SERIES 0.05% TSOT23-6
Detailed Description
Series Voltage Reference IC Fixed 2.5V V ±0.05% 10 mA TSOT-23-6
EDA/CAD Models
LT6654AMPS6-2.5#TRMPBF Models
Category
Noise - 0.1Hz to 10Hz
1.5ppmp-p
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Noise - 10Hz to 10kHz
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Input
3V ~ 36V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Current - Output
10 mA
Tolerance
±0.05%
Base Product Number
Temperature Coefficient
10ppm/°C